گیاهان دارویی رایج برای لاغری سریع با افزایش متابولیسم و تعریق، می توانند چربی های اضافه را از بدن خارج کنند. برخی از این گیاهان باید برای مدت زمان طولانی استفاده شوند تا تاثیرات آنها مشخص شود. افرادی که قصد دارند با استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری وزن خود را کمتر کنند، باید در کنار این گیاهان، از سایر روش های لاغری از جمله ورزش و رژیم غذایی نیز استفاده کنند.

چاقی یکی از معضلات زندگی امروزی است که به دغدغه اصلی بسیاری از افراد تبدیل شده است. روی آوردن به ورزش‌های مختلف، رژیمهای غذایی، مصرف داروهای گوناگون و … راههایی است که افراد برای لاغری سریع از آنها استفاده می کنند. در این میان استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری روشی بسیار آسان، کم هزینه و بدون عوارض برای لاغری می باشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری علاوه بر کاهش وزن، برای درمان بیماریهای دیگری همچون فشار خون، بیماری‌های قلبی، دیابت، کلسترول خون، تنگی نفس و … نیز بسیار مفید است. اگر گیاهان دارویی برای لاغری با ورزش و تمرینات بدنی همراه باشد، تاثیر بیشتری برای سلامتی بدن دارد.
گیاهان دارویی برای لاغری با کاهش اشتها، افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی، افزایش حرارت بدن، تنظیم قند خون، کمک به هضم غذا بسیار مناسب هستند.
گیاهان دارویی برای لاغری به دو شکل استفاده می شوند  که در زیر به هر یک از آنها می پردازیم:
گیاهان دارویی برای لاغری بصورت خشک
گیاهان دارویی برای لاغری که به صورت خشک استفاده می شوند عبارتند از:
 1. فلفل قرمز
 2. شوید
 3. زیره
 4. گزنه
 5. مخلوط هویج و جعفری
 6. زنجبیل
 7. هل
 8. جنسنیگ
 9. دارچین
 10. رازیانه
 11. زردچوبه
 12. وانیل
 13. چوب میخک
 14. بابا آدم
 15. شنبلیله
 16. کاکائو
 17. اسپیرولینا
 18. افدرا
گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

فلفل قرمز
فلفل قرمز یکی از گیاهان دارویی برای لاغری می باشد که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و به راحتی چربی های اضافه بدن را کاهش می دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که مصرف فلفل قرمز باعث تشدید بیماری های گوارشی و عصبی می شود، لذا مصرف این دارو برای افرادی که به اختلالات عصبی و مشکلات گوارشی مبتلا هستند، توصیه نمی‌شود.

شوید
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری می‌توان به شوید اشاره کرد. اگر عرق شوید با مقدار زیادی آب مصرف شود، به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند و در عین حال، متابولیسم بدن را نیز افزایش می دهد. شوید برای افرادی که به کلسترول خون مبتلا هستند، یک داروی گیاهی مفید است. شوید با خارج کردن چربی های اضافه، علاوه بر کاهش وزن، موجب سلامتی جسمی نیز می شود.

زیره
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری زیره است. عرق زیره باید  همراه با آب مصرف شود. این داروی گیاهی نیز همچون شوید موجب افزایش سوخت و ساز بدن و خروجی چربی های اضافه می شود.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گزنه
گزنه از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر کاهش وزن، مصرف آن موجب آرامش روحی نیز می شود. لذا به همراه رژیم های غذایی که برای لاغری انجام می شوند، استفاده از چای گزنه نیز توصیه می‌شود. گیاه گزنه اعصاب را آرامتر می کند. افرادی که برای کاهش وزن مجبورند غذای کمتری مصرف کنند، ممکن است سیستم عصبی آنها مختل شود و در طی روز عصبی شوند. بنابراین می توانند از دمنوش گزنه استفاده کنند.

 

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

مخلوط هویج و جعفری
یکی دیگر از گیاهان دارویی برای لاغری مخلوط هویج و جعفری است که به شکسته شدن سلول‌های چربی در بدن کمک می‌کند. منتها این مخلوط باید به طور مرتب و در زمان های مشخص مصرف شود تا تاثیر خود را بر جای بگذارد.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

زنجبیل
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری و کاهش وزن، زنجبیل است که مصرف آن دو تا سه بار در طول هفته به کاهش چربی های اضافه بدن کمک می کند و در نتیجه روند کاهش وزن را سرعت می بخشد. این گیاه دارویی را می توان در چای یا هر دمنوش دیگری حل کرد.

هِل
هل یکی از گیاهان دارویی برای لاغری  است که اغلب در چای استفاده می شود. اگر این گیاه را به صورت مداوم و به صورت دمنوش مصرف شود، تا حد زیادی در کاهش وزن تاثیرگذار خواهد بود. هل با حذف چربی های اضافی بدن، به فرآیند لاغری کمک می کند. برای مصرف این گیاه دارویی می توان آن را به صورت دمنوش و یا همراه با چای مصرف کرد.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

جنسنیگ
جنسنیگ از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر کاهش اشتها و تاثیر در وزن، موجب خواب راحت نیز می شود. در واقع گیاه جنسنیگ تاثیر زیادی در آرامش روحی دارد. اگر در زمان کاهش وزن، فرد عصبی شود، با مصرف دمنوش جنسنیگ براحتی می تواند بر عصبانیت خود غلبه کند.

رازیانه
از جمله گیاهان دارویی برای لاغری می‌توان به رازیانه اشاره کرد. از آنجا که رازیانه یک گیاه گرم است، باید به همراه عسل و سکنجبین مصرف شود تا حرارت آن کاهش پیدا کند. رازیانه می تواند به صورت عرق مصرف شود. تخم رازیانه نیز تاثیر زیادی در هضم غذا دارد.

زردچوبه
ادویه‌جات را می‌توان در گروه گیاهان دارویی برای لاغری قرار داد. به خصوص ادویه‌ایی همچون زردچوبه که تاثیر زیادی در هضم غذاهای پرچرب دارند. مصرف روزانه رزدچوبه در غذاها به مرور زمان موجب تناسب اندام می شود.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

وانیل
وانیل نیز از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری است که با کاهش اشتها به مرور زمان موجب کاهش وزن و لاغری می شود.

چوب میخک
چوب میخک به عنوانی یکی از گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر چربی سوزی، اشتها را تا حد زیادی کاهش می دهد. می‌توان چوب میخک را همراه با دارچین و هل، به چای و یا سایر دمنوشها اضافه کرد و بعد از غذا میل نمود. همچنین می‌توان چوب آن را جوید. این کار تاثیر زیادی در کاهش اشتها دارد.

بابا آدم
بابا آدم از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که ترشح صفرا را تشدید می‌کند. از آنجا که ترشحات صفرا حاوی مقدار زیادی چربی و قند خون است، به مرور زمان قند و چربی های اضافه بدن از بدن خارج می شود. در نتیجه وزن تا حد زیادی کاهش می یابد.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

دارچین
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری می توان به دارچین اشاره کرد. این گیاه باعث کاهش اشتها می شود. افرادی که دارچین مصرف می کنند میل کمتری برای خوردن شیرینی‌ها دارند. در نتیجه به مرور زمان قند خون آنها تنظیم می شود. همچنین می‌توان دارچین را به همراه عسل میل کرد تا به تناسب اندام دلخواه رسید. روش دیگر مصرف دارچین، اضافه کردن آن به چای و دیگر دمنوشها می باشد.

شنبلیله
شنبلیله از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری است که قند خون را تنظیم می‌کند. همچنین این گیاه اشتها و میل به شیرینی را کاهش می‌دهد. به همین دلیل مصرف مداوم گیاه شنبلیله در کاهش وزن و تناسب اندام موثر است.

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

گیاهان دارویی رایج برای لاغری

کاکائو
کاکائو نیز از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. در واقع این گیاه با افزایش حرارت و تنظیم دمای بدن، باعث تخریب سلولهای چربی در بدن می شود. اگر کاکائو به طور مداوم مصرف شود، موجب کاهش وزن و لاغری می شود.

اسپیرولینا
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری، اسپیرولینا است که با مهار اشتها، تاثیر زیادی در تناسب اندام و کاهش وزن دارد. این گیاه باید قبل از غذا مصرف شود. با این کار، احساس سیری خواهید کرد و در نتیجه تمایل شما برای خوردن غذا کمتر می شود.

افدرا
افدار از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری است که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد. این گیاه موجب کاهش اشتها می شود و می تواند سوخت و ساز چربی‌ها و دمای بدن را افزایش دهد. اما مصرف بیش از اندازه افدرا، مشکلات و عوارض دیگری را به دنبال دارد. بهتر است در مصرف این گیاه، تعادل را حفظ کنید.

گیاهان دارویی برای لاغری به صورت عرقیات

این گیاهان دارویی  عبارتند از:
 1. سرکه سیب
 2. آب کرفس
 3. چای سبز

سرکه سیب
سرکه سیب را نیز می‌توان در دسته گیاهان دارویی برای لاغری قرار داد. این گیاه دارویی باید همراه با سس و سالاد مصرف شود. همچنین می‌توان دو قاشق سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه و میل کرد. این کار تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن و دفع چربی های اضافه دارد.

آب کرفس
آب کرفس باعث شکستن سلولهای چربی و در نتیجه کاهش وزن می شود. همچنین مصرف مداوم آب کرفس احساس گرسنگی را کاهش می دهد و به مرور زمان موجب لاغری می شود.

چای سبز

چای سبز یکی دیگر از گیاهان دارویی برای لاغری است که با افزایش سوخت ساز بدن و در نتیجه سوزاندن کالری و چربی های اضافه بدن، باعث کاهش وزن می‌شود. این گیاه باعث کاهش اشتها می شود. البته باید توجه داشت که مصرف بیش از حد چای سبز موجب اختلال خواب و عصبانیت می شود. همچنین چای سبز از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که برای بیماران میگرنی و دارای اختلال چشمی مضر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست